Baigiamasis darbas

Nuo ko viskas prasidėjo… Dar prieš tris metus bandžiau daryt papuošalus, primityvius, paprastus, iš karoliukų. Dariau taip, kaip sugebėjau, Be jokių techninių žinių, iš bendro išprusimo. Dariau tai, kas man tuo metu atrodė gražu. Tikriausiai kaip ir kiekvienam menininkui, pažiūrėjus į savo pirmuosius darbus, kyla šypsena, kaip visa tai buvo netechniška ir neprofesionalu. Na. manau, tai reiškia, kad aš tobulėju. Kad ir ką bepadaryčiau, visada stengiuosi kitą kartą padaryti geriau.

Taip jau nutiko, kad per savo nesubrendimą ir nežinojimą ko noriu, keturis metus mokiausi verslo administravimo. Specialybės, kuri manęs visiškai nežavėjo, tiesiog studentavau, neturėdama jokių tikslų ir planų ateičiai. Universitetas baigtas, diplomas gautas, padėtas į stalčių, kas toliau? Visiškai nejaučiau jokio potraukio šiai specialybei. Tikrai nemačiau savęs dirbančios ofise, su kostiumėliu ir aukštakulniais.  Galų gale išėjau iš universiteto neturėdama jokio žalio supratimo apie realybę,  apie realius verslo principus, viskas buvo nyki teorija. Nesužavėjo…

Vieną dieną visiškai netikėtai draugė pasigyrė, kad įstojo į Kauno taikomosios dailės mokyklą,  į juvelyriką.  Užsidegiau pirmą minutę, aš irgi noriu!!!

Taip prasidėjo mano kūrybinis gyvenimas.  Valandos dirbtuvėse praskriedavo akimirksniu. Nes pagaliau aš dariau tai, kas man patinka. Kaip sakoma, susirask tau patinkantį darbą ir tau ta niekada nereikės dirbti. Iš tikrųjų, žinios, kurias aš įgijau ten yra neįkainojamos.  Nors mokyklai šiuo metu trūksta labai daug įrankių ir mes iš tikrųjų dirbom viduramžiškom sąlygom, bet mes išmokom,  išmokom suktis su tuo, ką turim . Aš esu labai dėkinga savo mokytojai, tokios nuostabios mokytojos aš neturėjau nei mokykloj, nei universitete,  Per du metus iš visiškai nieko nenusimanančio žmogaus apie juvelyriką, aš tapau žmogum, mokančiu, daug metalo apdirbimo technologijų. Ir tai per du metus,  kai palyginus universitete aš neišmokau nieko, tai šitoj mokykloj aš išmokau atrodo daugiau negu įmanoma.

Kad ir kaip bebūtų gaila, birželio mėnesį mano studijos baigiasi. Bet, aš labai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę mokytis šitoj mokykloj.  Savo baigiamajam darbe bandžiau atskleisti visus savo sugebėjimus, kiek tik įmanoma, manau, kad man pavyko. Štai prieš Jūsų akis mano dviejų metų įdirbis.  Ir aš pažadu, kad ateityje padarysiu dar geriau.