Gintaras

with No Comments

Tikriausiai visi žino, kad gintaras yra susiformavęs iš spygliuočių sakų. Dabartinėje Kaliningrado srityje yra didžiausi gintaro telkiniai. Apie 90 procentų viso pasaulio gintaro yra iškasama ten.  Šiuo metu papuošalai su gintaru yra labai vertinami ir jų kainos yra labai smarkiai išaugusios. Juvelyrinius dirbinius su gintaru labai vertina kinai ir japonai. Daugiausia gintarinių papuošalų pagamintų Lietuvoje yra eksportuojama į Kiniją. Man taip pat teko dirbti su gintaru.  Kadangi daugiausiai dirbu su žalvariu, o gintaras labai dera su šiuo metalu, tai rezultatai gavosi tikrai neblogi.   Pirmas mano darbas su gintaru, tai buvo kaklo papuošalas mano brangiausiajai močiutei.

Visai neseniai baigiau vieną užsakymą taip pat su gintaru. Šį rinkinuką dariau krikštynų  proga. Tiara mergytei, o auskarai ir apyrankė tėveliams. Manau tikrai šauni ir originali dovana. Štai Jums rezultatai.

gintarinių papuošalų rinkinys

papuošalų komplektas krikštynoms

Taigi gintaras yra labai puiki medžiaga juvelyrikai. Labai gražių dalykų galima su juo padaryt. Ir jeigu turite kur nors užsilikusių močiučių papuošalų su gintaru, tai saugokite juos ir neatiduokit gudriems žmonėms, kaip pvz man, nes ateityje gintaras bus labai brangus.

Komentarai

komentarai