Kaziuko mugė ir menas turguje

Kaziuko mugė: skirtumai tarp Vilniaus ir Kauno

Šiemet, kaip ir praeitais metais, teko sudalyvauti Kaziuko mugėje. Kartu su Murdeko keramika turėjome savo kioskelį ir Vilniuje, ir Kaune.  Nežinau, kodėl taip yra, bet Vilnius kur kas stilingesnis miestas. Žinoma, kažkiek  dėl to, kad sostinė, dėl to, kad kur kas daugiau užsieniečių gyvena ir šiaip žmonės geriau uždirba ir turi vieną kitą laisvesnį pinigėlį per Kazį ir papuošalui nusipirkt ir rankų darbo bliūdeliui. Atvirkščiai nei Kaunas – kauniečiams užtenka dešrų, alaus ir medinių šaukštų. Tikrai nenoriu nieko blogo apie Kauną prirašyt, pati gyvenu Kaune ir Kaunas man patinka, bet tokių  „kultūrinių“ ypatybių Kaunas turi ir kai kas jomis netgi didžiuojasi.

Vilniaus Kaziuke buvome Dailės akedemijos kiemelyje. Ten jau ne pirmus metus  vyksta  studentų darbų turgelis – Daili Kazė. Oras buvo puikus, žmonės aplink labai draugiški ir šilti. Nuotaiką skaidrino švelnios kalimbos melodijos  ir Tegu teka būgneliai. Atmosfera VDA kiemelyje iš tikrųjų buvo labai jauki ir labai smagu buvo matyti ten užsukančius žmones besišypsančius. Gavome daug komplimentų – esą šis kiemelis pati geriausia vieta Kaziuko mugėje, kur galima įsigyti kažką tikrai originalaus ir meniško. O darbų įvairovė buvo tikrai labai plati: buvo nemažai kermikos, taip pat stiklo papuošalų, juvelyrikos, rankomis pieštų marškinėlių, įvairių rankų darbo perkusinių instrumentų ir netgi iš medžio pagamintų peteliškių, taip pat ir tapybos darbų.

Smagu buvo susitikti seniai matytus žmonės, pabendrauti su naujai sutiktais žmonėmis. Tikiuosi ir  kitais metais pavasaris saulutės nepašykštės ir vėl susitiksime Kaziuko mugėje. Vilniuje tai tikrai, kaip dėl Kauno – nepažadu. Jei nebuvote Kaziuky –  pasidairykite po mano užfiksuotą Vilniaus Kaziuko mugės nuotraukų galeriją. Iki kitų metų.

Murdeko keramikos darbus galite rasti svetainėje www.murdeko.lt

Tegu teka būgnelius galite rasti čia:  Tegu teka,  O Milli sekundžių stiklo papuošalus galite rasti čia: Mili sekundės