Pamokėlė “Wire wrap” auskarai

with No Comments

“Wire wrap“ – tai tokia papuošalų gaminimo technika, kai karoliukai, akmenėliai apsukami vielute (Angl. wire – viela, wrap – įvynioti, suvynioti).
Šį kartą pabandysime padaryti nesudėtingus auskarus. Paveikslėlyje žemiau yra pateikti visi įrankiai ir medžiagos , kurių jums reikės: Plokščiais ir apvaliais galais replės, gnybtukai, dviejų storių viela, švitrinis popierius, stiklinai karoliukai bei auskarų kabliukai.

Pirmiausia reikėtų atsikirpti dvi apie 15 cm storesnes vielutes. Šį kartą yra naudojama 2mm skermens žalvario viela. Vielą galima naudoti kokio tik norite metalo. Jei neturit vielos, galima nusižievinti laidą, jų viduje dažniausiai būna varinė viela. Iš šių dviejų vielos gabalėlių replių pagalba išlankstome raitytą auskaro pagrindą, ant kurio bus užvyniojama plonesnė viela su karoliukais. Žinoma reikia stengtis, kad abu auskarai būtų kuo labiau simetriški.


Išlankstę abiejų auskarų pagrindus, imame plonesnę vielutę, kurią vyniosime ant auskaro pagrindo. Vielutės galą, reikia gerai prispausti prie vielos pagrindo replyčių pagalba ir pašveisti švitriniu popieriumi, kad aštrus galiukas nebraižytų ir nekibtų prie drabužių. Plonąją vielutę galite vynioti ant pagrindo kaip tik norite, kuria tik norite kryptim, karts nuo karto uždėdami po karoliuką. Tam, kad karoliukai, būtų visi vienodame lygyje, vielutę reikėtų vynioti aštuoniuke. Tai yra jei vielutė ateina per vielos viršų, tai po kita vielute ji turi eiti per apačią, kaip parodyta paveikslėlyje apačioje.

Taigi apvyniojus, norimą kiekį vielutės ir pritvirtinus norimą kiekį karoliukų, replyčių pagalbą pritvirtiname auskarų kabliukus ir auskarus jau galime nešioti.

Šia technika galima padaryti bet kokį papuošalą. Taip pat yra labai didelė formų bei spalvų įvairovė, todėl labai pamėgau šią techniką. Tai gi, jei kada bandysite pagaminti papuošalą šia technika, būtinai parašykit, kaip sekėsi ir pasidalinkit savo patirtimi.

Dalia Jucikaitė

Komentarai

komentarai