Apyrankė su iltimis ir sidabru

Vienetinė sidabrinė apyrankė su šerno iltimis.

Ši vienetinė masyvi apyrankė su iltimis buvo gaminta jaunai medžiotojai. Labai apsidžiaugiau, kai gavau šį užsakymą. Juolab, kad klientė buvo labai atvira idėjoms ir leido man eksperimentuoti. Ačiū jai už pasitikėjimą ir kantrybę. Būtent tokie darbai, kuriems turiu visišką laisvę, gaunasi patys gražiausi, kai galiu nevaržomai kurti ir eksperimentuoti.  O eksperimentuoti čia galima dar daug. Kas liečia pačią konstrukciją – apyrankės užsegimai magnetiniai. Viename apyrankės gale yra vyris, kuris leidžia patogiai apyrankę užsisegti, kitame gale yra magnetukai, kurie stipriai laiko apyrankę stabilią. Šerno ilčių forma puikiai tinka apyrankei dėl savo lenktumo. Šviesi ilčių spalva labai gražiai kontrastuoja su tamsiu oksiduotu sidabru. Toks papuošalas yra puiki dovana medžiotojui. Taip pat tokią apyrankę galima gaminti su asmeniniais medžiotojo trofėjais. Jau nuo seno medžiotojai nešiojo žvėrių iltis, kaip trofėjus, kurie simbolizuodavo jėgą ir vyriškumą, nes senovėje sumedžioti šerną buvo gan sudėtinga, nes šis žvėris yra labai stiprus ir protingas.  Ateityje būtinai dar bus naujų eksperimentų su iltimis. Labai norisi išnaudoti jų unikalią formą ir gražią natūralią spalvą. Galimi ir minimalistiniai variantai su nedideliu kiekiu metalo.

Žvėrių dantys jau nuo seno buvo naudojami amuletų gamybai. Lietuvoje amuletai žinomi nuo neolito. Aptinkami daugiausia laidojimo paminkluose. Dažniausiai gaminti iš gintaro ir žvėrių dantų su pragręžta skylute, skirta pakabinti arba prisiūti prie drabužių. Daryti įvairių formų; ypač išsiskiria vyrų (karių) kapuose randami šukučių pavidalo kabučiai. Moterų kapų galvūgalyje randama apskritų plokštelių, kurios greičiausiai buvo įsukamos į plaukų kuodą ir turėjo saugoti nuo galvos skausmų ar kitų negalavimų. Duonkalnio kapinyne prie Biržulio ežero žynio kape rasti 57, o 50–60 m. vyro kape – 83 žvėrių dantys. Amuletai laikyti ir medžiotojų sėkmės ženklu.

Šiaurės Amerikoje buvo tikėta, kad šerno ilties amuletas gali apsaugoti nuo dantų skausmo. Jei dantį skauda dešinėje pusėje, šerno iltį reikėtų nešioti dešinėje kišenėje, jei skauda kairėje pusėje – kairėje kišenėje.

 

Norėdami sekti Katės akis naujienas, prisijunkite prie mūsų Facebook puslapio: https://www.facebook.com/kates.akis.juvelyrika/

Apyrankė su iltimis

Apyrankė su iltimis

apyrankė su iltimis

Apyrankė su iltimis