Pomanderis – tai aksesuaras talpinantis kvepiančias substancijas. Šis masyvus sidabrinis pomanderis yra prikimštas šilto vasaros žalumo atspalvio vilnos. Pomanderio organiška medžio šaknis primenanti tekstūra puikiai dera su šiltu vilnos žalumu. Esant pageidavimui, vilną galima pakeisti į kitokią spalvą.  Vilną galite pakvėpinti savo mėgstamais kvepalais arba eteriniais aleijais. Pirkdami šį pomanderį, dovanų gausite natūralių išskirtinių Katės akis kvepalų mėginuką.

 

Pomanderis – tai labai sena puošmena. Pirmąkart pomanderiai paminėti literatūroje trylikto amžiaus viduryje. Pomanderiai – tai pirmosios aromaterapijos užuomazgos. Pomanderiai galėjo būti nešiojami ir kaip pakabukai ant kaklo arba diržo, galėjo būti ir kabinami namuose. Esminė pomanderio funkcija senovėje buvo apsaugoti nuo ligų. Taip pat žmonės nešiojosi kvepiančius pomanderius dar ir tam, kad paslėptų savo blogus kvapus, arba netgi tikėjo, kad jie turi magiškų galių ir gali apsaugoti pomanderio nešiotoją nuo įvairių negandų.
Yra išlikusių labai gražių pomanderių pavyzdžių. Senais laikais pomanderiai buvo gaminami iš aukso arba sidabro,buvo gausiai dekoruoti, kai kurie netgi turėdavo skirtingus skyrelius, į kuriuos buvo galima susidėti skirtingas kvepiančias žoleles. Žolelės dažniausiai būdavo sumaišomos su įvairiomis dervomis. Pomanderių gamyboje dažnai buvo naudojamas muskusas, ambra, benzoino derva, labdanas. Žinoma, šie prabangūs pomanderiai buvo tiktai aukšuomenės aksesuaras. Apačioje žavioji Karalienė Elizabeta pirmoji ir jos fantastiško grožio pomanderis.

Karalienės pomanderis.

 

Daugiau apie pomanderius ir kvepalų kilmę gali pasiskaityt čia: http://dioneaorcini.com/medieval-more-info/